ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
95-015 Głowno
ul. Kopernika 26a
tel./fax (42) 719-08-54
.

Spis treści

Wycieczka do Wrocławia 2016

Wycieczka do Wrocławia

 

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2016 r. najlepsi uczniowie naszej szkoły, pod opieką Małgorzaty Romanowskiej i Bogdana Oskroby,  byli na atrakcyjnej i interesującej  wycieczce we Wrocławiu. Rozpoczęliśmy od rejsu po Odrze. Następnie spacerowaliśmy po Starym Wrocławiu, zwiedzając m.in.: wrocławską katedrę. Później zachwycił nas Ogród Japoński, a przede wszystkim multimedialny pokaz fontanny za Halą Stulecia.

Drugiego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Przełęczy Tąpadła, skąd wyruszyliśmy żółtym szlakiem przez Masyw Ślęży. Po zdobyciu Ślęży i Wieżycy dotarliśmy do DT „Pod Wieżycą”, gdzie zjedliśmy zasłużony obiad. Następnie pojechaliśmy na Rynek do Wrocławia. Wieczorną atrakcją był wjazd na Sky Tower, zwany „Szpilką”, aby z wysokości 49 piętra podziwiać panoramę Wrocławia i okolic. Dzień zakończyliśmy wizytą w Panoramie Racławickiej.

Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Oleśnicy. Dzięki dobrze zachowanym murom obronnym, bramie wjazdowej i zamkowi, mogliśmy poznać charakter zabudowy średniowiecznych miast.

Po obiedzie wróciliśmy do domu, gdzie czekali na nas stęsknieni za swoimi dziećmi rodzice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone przez ZSSGŁOWNO
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK