ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH
95-015 Głowno
ul. Kopernika 26a
tel./fax (42) 719-08-54
.

Spis treści

104 rocznica odzyskania niepodległości.

 

 104 rocznica odzyskania niepodległości - 11 listopada 2022

 

W naszej szkole jak co roku uroczyście obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W listopadzie odbywają się wycieczki tematyczne, ciekawe lekcje historii, a w klasach i na szkolnym korytarzu można zauważyć gazetki i dekoracje upamiętniające to wielkie wydarzenie! Uczniowie odwiedzili również miejsca pamięci narodowej w naszym mieście, zapalili znicze na cmentarzu, oddając w ten sposób hołd żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny.

Kolejnym punktem obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była uroczysta Akademia, która odbyła się w naszej szkole w dniu 9.11.2022 r.

Cała społeczność uczniowska przybyła na tę uroczystość w odświętnych strojach, po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego odśpiewany został hymn państwowy. Następnie po krótkim wprowadzeniu w tematykę historyczną, uczniowie zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i muzyczne. Nauczyciel Michał Becherka w żołnierskim stroju nawiązał dialog z publicznością zadając najważniejsze dla każdego Polaka pytania zawarte w wierszu Władysława Bełzy pt. „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego” lub "Katechizm polskiego dziecka" oraz zaśpiewał z Panem Mironem znaną żołnierską  piosenkę „O mój rozmarynie”. Uczennice z zespołu tanecznego wystąpiły w pięknym tańcu z flagami do patriotycznej piosenki „Kochana Polsko” To okolicznościowe spotkanie naszej społeczności było podniosłe, radosne, a nawet wzruszające. Nie brakowało też elementu konkursowego. Pan Dariusz Młynarczyk przygotował wiele nagród dla tych, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ”Piękno naszej Ojczyzny”.

 

11 listopada0023

Sceneria przygotowana na obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

11 listopada0024

Nasze święto narodowe.

 

11 listopada0025

Kamil Latosiewicz w pełnej gotowości.

 

11 listopada0026

Pani Małgosia z przedszkolakami w oczekiwaniu na występy.

 

11 listopada0027

W patriotycznym szyku nasi aktorzy.

 

11 listopada0028

Sala pękała w szwach.

 

11 listopada0029

Słowo wstępne dyrektora Macieja Lisowskiego.

 

11 listopada0030

Milena zaprasza do udziału w uroczystości.

 

11 listopada0031

Pełne zainteresowanie publiczności.

 

11 listopada0032

Poczet sztandarowy naszej szkoły i uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego.

 

11 listopada0033

Taniec z flagami w parterze.

 

11 listopada0034

Taniec z flagami - uniesienie.

 

11 listopada0035

"Kto ty jesteś?" - pytał Michał Becharka.

 

11 listopada0036

Legioniści gotowi do śpiewu.

 

11 listopada0039

Rozśpiewali się nasi weterani i ze sceny nie chcieli zejść.

 

11 listopada0040

11 listopada - zapamiętajcie tę datę - recytują Milena, Wojtek i Julek.

 

11 listopada0041

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. 

 

11 listopada0042

 Adrian Nowak - zwycięzca konkursu i jego prace. 

 

11 listopada0044

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas.

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone przez ZSSGŁOWNO
stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK